Díky tomu, že plazmaterapie / plazmalifting je jen miniinvazivní, organismus téměř nezatěžující zákrok, příprava k jeho podstoupení není vůbec složitá. Nicméně je dobré se na něj alespoň minimálně připravit.

Jak plazmaterapie / plazmalifting probíhá

Na začátku vám bude odebrána krev, proto je vhodné řídit se stejnými pravidly jako při jiném krevním odběru, a tudíž byste měli přijít na zákrok dostatečně hydratovaní. Navíc je dobré také v den absolvování plazmaterapie nekouřit.

Ještě před samotným zákrokem s vámi lékař bude konzultovat vhodnost plazmaterapie ve vašem případě – kontraindikacemi jsou poruchy krevní srážlivosti a užívání antikoagulancií, metabolické poruchy a akutní infekce. Pokud ničím z uvedeného netrpíte, není se čeho bát. Zákrok je pro vás vhodný.

Jak dlouho to trvá

Zákrok je prováděný ambulantně, nevyžaduje tedy žádnou hospitalizaci ani nic podobného. Trvat může v rozmezí 30-45 minut, po hodině tedy klidně odcházíte domů.

Průběh

Na začátku vám lékař odebere žilní krev v množství 10-20 ml do zkumavky, ve které jsou už připraveny 2 ml kyseliny hyaluronové. Poté za použití speciálního přístroje – centrifugy – následuje odstředění krevní plazmy.

Pro dosažení co nejmenší bolestivosti se pokožka v místech aplikace ošetří znecitlivujícím krémem. Poté přichází na řadu samotná aplikace, kdy se plazma spolu s kyselinou hyaluronovou injekčně vpraví pomocí tenkých jehliček do míst určení. Podívejte se na výsledek.

Rizika

Co se týče rizik, jsou téměř nulová, tato metoda je díky použití vaší vlastní krevní plazmy naprosto bezpečná. Kyselina hyaluronová je také látkou tělu vlastní a přirozenou, a proto nehrozí ani žádné alergické reakce. Zákrok je tak vhodný i pro alergiky.