Všechny tyto metody jsou určeny k omlazení obličeje a vyhlazení pleti či vrásek. Každá ale funguje na trochu jiném principu.

Mezoterapie

Tato metoda je plazmaterapii hodně podobná. Funguje ale zcela na účincích kyseliny hyaluronové – důkladně vyživuje a hydratuje pokožku až do spodních vrstev, zvyšuje její pružnost a zpomaluje uvadání pleti tím, že aktivuje růst kolagenových vláken.

Do pokožky je při mezoterapii vpraven speciální mix – kyselina hyaluronová obohacená o minerály, vitamíny, aminokyseliny a další látky.

Plazmaterapie ve srovnání s mezoterapií nabízí víc v tom smyslu, že se kromě kyseliny hyaluronové používá také vlastní krevní plazma, která je díky růstovým faktorům schopna nastartovat opravdovou regeneraci stárnoucích či poškozených buněk.

Chemický peeling

Tato metoda funguje na zcela odlišném principu – využívá exfoliaci kůže. To znamená, že se z pleti odstraní vrchní vrstva odumřelých či poškozených buněk a na povrch se tak dostane nová vrstva pleti bez vad. Poté aplikované látky začnou podporovat růst nové kůže a zvýší produkci kolagenu a elastinu.

Tato metoda ale není úplně vhodná pro oční okolí.

Ve srovnání s plazmaterapií, která má téměř nulová rizika, hrozí při chemickém peelingu také některé komplikace, jako jsou například zjizvení či trvalé zarudnutí ošetřené pokožky.